FUE Sakal ve Bıyık Ekimi

Sakal ve Bıyık ekimi nedir?
Günümüzde bir sorun haline gelen sakal ve bıyık seyrekliğinin artık bir tedavisi var. Sakal ve bıyık ekimi, uzun bir geçmişi olan saç ekim işleminin yüze uygulanan şeklidir. Erkeklerin sakal ve bıyık bölgesinde, kılların seyrek veya hiç olmadığı alanlara saç derisinden alınan kıl köklerinin ekilmesidir.

Hangi durumlarda sakal / bıyık ekimi gereklidir?
Sakal ve bıyık bölgesindeki kıl kökü kayıpları farklı nedenlerle oluşabilir. Bu durum kalıtsal olabileceği gibi; lazer epilasyon, iğneli epilasyon, cerrahi işlemler veya yanık sonrası oluşabilir.

Sakal ve Bıyık ekimi kimler için uygundur?
Köselik veya seyrek sakal problemi yaşayan, Sakal telleri aralıklı veya düzensiz çıkan,
Hiç sakalı olmayan erkeklere uygulanabilir.
Hormonların bazal seviyeye ulaştığı erkeklerde 20-22 yaşlarından itibaren yapılabilir.


Sakal ve Bıyık ekimi nasıl yapılır?
Seyreklik veya bölgesel sakal kaybı varsa ekilecek kök etrafındaki sakal sıklığına göre ayarlanır. Hiç sakal olmayan durumlarda ise kişinin istediği sıklık ve sınıra bağlı olarak ekim yapılabilir. Sakal ekme işlemi ensenin hemen üstündeki ince telli bölgeden ya da kulak üstündeki saç kökleri alınarak gerçekleştirilir. Bu ekimde FUE tekniği uygulanır.

Sakal ve Bıyık ekimi sonrası süreç nasıldır?
Ekilen alanlarda iğnelerin batırıldığı yerde kan pıhtısı sebebiyle koyu kırmızı bir görünüm olur. Fakat bu görünüm ilk pansumandan sonra temizlenir. Bu kırmızı görüntü 1-2 hafta içinde kendiliğinden yok olur. Ekilen sakal ve bıyığın bir kısmı 2. Hafta sonunda geçici bir dökülme yaşar. Geçici dökülmeden 4-5 ay sonra dökülen yerlerin tamamı kalıcı olarak çıkar.