Op. Dr. Can İşler

1964 yılında Beyazıt, İstanbul’da doğdu. 1982 mezunu olarak İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdi. Tıp eğitimini 1982-1988 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde aldı. Genel cerrahi ihtisasını 1989-1994 yıllarında, S. B. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Op. Dr. A. Kaygusuz’un yanında tamamladı.

1994-1998 arasında, S. B. Bursa Orhangazi Devlet Hastanesi ve S. B. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı olarak görev yaptı. Kasım-Aralık 1996′da Zürich Üniversitesi Zürich Tıp Fakültesi’nde, Prof. Dr. V. Meyer’in yanında ve Ocak-Nisan 1998 yılında, İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı’nda, Prof. Dr. Türker Özkan’ın yanında el cerrahisi eğitimi aldı.

Mayıs 1998′de, Viyana Üniversitesi Viyana Tıp Fakültesi’nde, Prof. Dr. M. Frey’in yanında estetik, plastik ve rekonstrüktif cerrahi ihtisasına başladı. 2000-2002 yıllarında, Viyana Üniversitesi Viyana Tıp Fakültesi’nde Prof. DDr. R. Ewers’in yanında maksillofasyal cerrahi eğitimini de alarak 2002′de, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı oldu.

Yine 2002′de, tıp diplomasının Avusturya’da kabul edilebilmesi için gerekli sınavları geçerek, Viyana Tıp Fakültesi’nden denklik diploması aldı. Avusturya’daki ihtisası sırasında, Prof. Dr. H. Millesi’nin yanında el ve periferik sinir cerrahisi eğitimi ve Dr. D. Millesi’nin yanında estetik cerrahi eğitimi aldı.

2002′de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı’nda, yurtdışı ihtisasının denklik sınavını verdi. Mayıs 2002-Temmuz 2003 arası S.B. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde genel cerrahi uzmanı; Ağustos 2003-Ağustos 2005 arası S.B.Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Ağustos 2005-Eylül 2011 arası S.B. İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı olarak görev yaptı.

2005 yılında kendisine Avusturya vatandaşlığı verildi. Temmuz-Ağustos 2006′da Stuttgart Marienhospital’de, Prof Dr. W. Gubisch’in yanında burun estetiği eğitimi aldı.

2007′de Avusturya’dan genel cerrahi; 2008′de Almanya’dan tıp, genel cerrahi, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi; 2010′da İsviçre’den tıp, genel cerrahi, plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi denklik diplomalarını ve bu uzmanlık dallarında çalışma izin belgelerini aldı.

Surp Agop Hastanesi, Surp Pırgiç Hastanesi ve Saint George Avusturya Hastanesi’nin konsültan hekimi olan Op. Dr. Can İşler, 2004′de Nişantaşı’nda açtığı kliniğinde çalışmalarına, genel cerrahi ve plastik, rekonstrüktif ve estetik cerrahi uzmanı olarak devam etmektedir. Aynı zamanda düzenli olarak gittiği Viyana’daki muayenehanesinde, genel cerrahi ve estetik cerrahi ile ilgili hastalarını da tedavi etmektedir.

Op. Dr. Can İşler yurtiçi ve yurtdışı kongrelere düzenli olarak katılarak, bu alandaki yenilikleri yakinen takip etmektedir. Op. Dr. Can İşler’ in birçok uluslararası kongrede bilimsel sunumları, çeşitli uluslararası dergilerde yayınlanmış bilimsel makaleleri mevcuttur. Sayısız genel cerrahi, estetik ve rekonstrüktif ameliyat yapmıştır.

Üyesi olduğu meslek kuruluşları arasında; İstanbul Tabip Odası, Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk El ve Üst Ekstremite Cerrahisi Derneği, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği, Çene Yüz Cerrahları Derneği, Türk Cerrahi Derneği, Senoloji (Meme Bilimi) derneği sayılabilir.

Özel ilgilendiği estetik ameliyatlar; yüz germe, endoskopik yüz germe, endoskopik kaş kaldırma, üst ve alt göz kapağı, kepçe kulak, burun estetiği, meme büyütme, meme küçültme, meme dikleştirme, meme rekonstrüksiyonu, jinekomasti, karın germe, liposuction, saç ekimi, erkek ve kadın genital estetiği ameliyatları ve ameliyatsız yüz gençleştirme (botoks, dolgu, mezoterapi, P.R.P.); genel cerrahi alanında ise meme kanseri, tiroid kanseri, safra kesesi, epigastrik, göbek, kasık, insizyonel fıtık, kıl dönmesi ameliyatlarıdır.